21st Century Breakdown

21st Century Breakdown

Last of the American Girls

Reżyseria: Marc Webb

Premiera: 01.04.10 r.

Długość: 3:54

Teledysk zdecydowanie nawiązuje do konceptu płyty. Przedstawia on Glorię w towarzystwie sióstr bliźniaczek, wykonującą codzienne czynności takie jak mycie zębów i... strzelanie do celu. Akcja rozgrywa się pośrodku jakiejś pustyni albo stepu. Jest to czwarty teledysk, w którym pojawia się Jason White.

21st Century Breakdown

Reżyseria: Marc Webb

Premiera: 19.10.09 r.

Długość: 4:35

Teledysk nawiązuje do sytuacji politycznej i problemów społecznych, poruszanych przez osobę mówiącą w piosence, utożsamianą z Armstrongiem. Jest to związane z wieloma osobistymi odniesieniami, takimi jak "Class of 13" (pokolenie młodych ludzi, którzy mieli skończyć szkołę w 2013 roku - w tym syn Billie'ego Joe).

East Jesus Nowhere

Reżyseria: Chris Dugan, M. Douglas Silverstein

Premiera: 17.09.09 r.

Długość: 5:03

Teledysk koncertowy, zawierający nagrania z trasy 21st Century Breakdown. Ścieżka dźwiękowa to jednak piosenka w wersji studyjnej. 

21 Guns

Reżyseria: Marc Webb

Premiera: 06.06.09 r.

Długość: 5:27

Teledysk wprowadza nas w historię Glorii i Christiana. Obrabowali oni bank, a teraz ukrywają się przed policją. Pomiędzy scenami z dwójką bohaterów przewijają się ujęcia z zespołem. Jest to trzeci teledysk, w którym Jason White występuje jako drugi gitarzysta.

Know Your Enemy

Reżyseria: Mathew Cullen

Premiera: 24.04.09 r.

Długość: 3:11

Filmik jest zlepkiem ujęć z kamer, zarówno tych profesjonalnych jak i "przemysłowych". W tle widać płomienie, prawie jak u Rammsteina. Pomimo tego teledysk ten jest uznawany przez fanów jako jeden z najnudniejszych, zwłaszcza, że w erze American Idiot mieliśmy do czynienia z zupełnie innymi nagraniami.

Watson

Kiedyś przypominał punka, aktualnie ewoluowała w informatyczną formę korposzczura. Zielonego korposzczura. Grafik amator, czujący miętę do bezpieczeństwa IT. W wolnym czasie zbiera zdjęcia Greena, koncentrując się na skarpetkach i sukienkach Billiego oraz włosach Jasona. Dodatkowo zabija różne stwory w Fereldenie, Temerii i Fearunie.