Green-Day-Gods-Favorite-Band-billboard-embed

Greatest Hits: God’s Favorite Band

Back in the USA

Reżyseria: Brendan Walter i Greg Yagolnitzer

Data premiery: 16.11.2017 r.

Długość: 2:55

 

Dzień dobry, witamy w latach 60-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Świeci słońce, całe sąsiedztwo jest miłe i przyjazne, każdy się do siebie uśmiecha, a nowy prezydent zostanie zaprzysiężony już jutro, a życie bohaterów jest czarno białe. Ponadto ludzie są bardzo ufni i kupują okulary od domokrążców. Jednak jakie to są okulary! Nie dość, że zmieniają czarno-białą rzeczywistość na kolorową, to jeszcze pokazują prawdę. W ten oto sposób nudni sąsiedzi Billie, Mike i Tre zmieniają się w punkowy zespół (przypominający Blues Brothers), który to jak na trio z Oakland przystało, próbuje uświadomić Amerykanów, jakiego złego mają prezydenta. Teledysk porusza także inne bolączki, takie jak konsumpcjonizm czy przekazy podprogowe.

Fabuła i wykonanie są ciekawe, co były miłą niespodzianką, bo jak wiadomo, zespół od pewnego czasu miał dość sporo nudnych "oficjalnych" teledysków (wykluczmy z tej grupy lyrics video). Zaskoczeniem był także sam teledysk, gdyż w okresie jego premiery wszyscy spodziewali się  teledysku do "Forever Now", a nie materiału promującego "Back in the USA".

 

Watson

Kiedyś nosiła glany, teraz nosi sztyblety i szpilki. Ewoluowała w korposzczura, ale GreenDay'oholizm jej nie przeszedł. Potteromaniaczka i Wiedźminoholiczka. Czeka, aż Marvel poprosi GD o nagranie piosenki do kolejnego filmu.