GreenDayTreCuatroFC

¡Tré/ Cuatro!

GreenDayTreCuatroFCPremiera: 08.07.13 r.

Numer katalogowy: 093624943259

Wytwórnia: Reprise Records

 

Był sobie pewnego razu box na przedsprzedaży ze specjalnym, bonusowym DVD, jednak nie wszyscy go wtedy nabyli. Nie wszyscy… Cóż, to zbyt ogólnie powiedziane. Liczby wskazują jednak na większą ilość Idiotów cierpiących na niedosyt spowodowany brakiem dostępności słynnego DVD, obrazującego proces powstawania Trylogii. I tu europejski oddział Warnera wykonał ukłon w stronę fanów ze Starego Kontynentu. Ósmego lipca na półkach sklepów muzycznych pojawiło się wydawnictwo szczególne, ponieważ pierwsze tego rodzaju w karierze Green Day. Owszem, były płyty koncertowe, zawierające tak zwane bonusowe DVD, ale wszystko było w jednym plastikowym bądź tekturowym opakowaniu. Tutaj mamy dwa osobne jewelcase’y zapakowane w tekturowe pudełko. A co w środku? Standardowe ¡Tré! oraz ¡Cuatro! z okładką identyczną, jak ta w wydaniu z Ultimate Boxset. Szczegóły dotyczące każdego z powyższych wydawnictw znajdują się poniżej.

Przy omawianiu powyższego wydawnictwa zwrócić uwagę na naklejki. Pierwsza, znajdująca się na boxie, mówi o „X-Kid”, „Brutal Love” oraz „99 Revolutions” jako o piosenkach promujących album ¡Tré! Druga natomiast, znajdująca się bezpośrednio na płycie, informuje nas o tym, że na krążku można usłyszeć „X-Kid”, „8th Avenue Serenade” oraz „99 Revolutions”. Trochę dziwne, nieprawdaż? Jednak nie można zapomnieć, że mamy tutaj do czynienia z Green Day’em, z zespołem, który zmienia nazwę trasy, zmienia nazwy swoich wydawnictw, przesuwa terminy premier oraz, co chyba najważniejsze, tworzy Trylogię. Cytując Mr Coola:

Jesteśmy Green Day. Możemy robić co chcemy.

Okładka Numer katalogowy Opis
tree  9362-49486-4  ¡Tré!
skanowanie027 7599-39972-6 ¡Cuatro!

Watson

Kiedyś przypominał punka, aktualnie ewoluowała w informatyczną formę korposzczura. Zielonego korposzczura. Grafik amator, czujący miętę do bezpieczeństwa IT. W wolnym czasie zbiera zdjęcia Greena, koncentrując się na skarpetkach i sukienkach Billiego oraz włosach Jasona. Dodatkowo zabija różne stwory w Fereldenie, Temerii i Fearunie.