Foxboro Hot Tubs

FOXBORO HOT TUBS

Historia Foxboro Hot Tubs zaczyna się od linku do ich strony na Myspace, który został rozesłany kilku członkom Idiot Clubu w grudniu 2007. Znajdowały się tam trzy piosenki, a oficjalna strona internetowa zespołu była w budowie. Link szybko jednak rozprzestrzenił się w Internecie, a popularność Foxboro Hot Tubs rosła wraz z plotkami, że jest to nowe wcielenie Green Day’a. Takiego zdania była przeważająca większość osób, jednak brakowało co do tego pewności. Muzyka Foxboro była zupełnie inna od tej, którą tworzyło kalifornijskie trio, ale wokal bez wątpienia należał do Billie’ego Joe.

8 grudnia 2007 ruszyła oficjalna strona internetowa Foxboro Hot Tubs, na której można było znaleźć link do ściągnięcia składającej się z sześciu utworów EP-ki. Cieszyło się to takim powodzeniem, że wkrótce strona była niedostępna ze względu na przeciążenie serwera. Żeby nie dopuścić do takich sytuacji w przyszłości, wprowadzono limit jednoczesnych pobrań.

W lutym 2008 zostało podane do wiadomości, że debiutancka płyta „Stop Drop & Roll!!!” ukaże się wkrótce. Cały materiał miał zostać zarejestrowany w Jingletown Records.

Sprytni fani zaczęli znajdować kolejne poszlaki, wskazujące na to, że Foxboro Hot Tubs to tak naprawdę Green Day.

  • Foxboro to osiedle mieszkaniowe w Hercules w Kalifornii
  • „Ruby Room”, jeden z utworów zespołu, to nazwa baru w kalifornijskim Oakland.
  • Jingletown to nazwa miasteczka w okolicy Oakland. Ponadto w piosence „Homecoming” Green Day’a pojawia się wers „We’re back in the barrio, but to you and me, that’s Jingletown.”

16 kwietnia 2008 w mailu napisanym do MTV Green Day potwierdził, że faktycznie oni stoją za Foxboro Hot Tubs.

Uważamy, że jedynym podobieństwem między Foxboro Hot Tubs a Green Day’em jest to, że jesteśmy tym samym zespołem. [..] Jesteśmy kolesiami, którzy kochają tworzyć muzykę i być spontaniczni, a po kilku nocnych sesjach i kilku za dużo butelek wina zostaliśmy zainspirowani do nagrania paru kawałków.

Wtedy też ostatecznie wyjaśniła się kwestia nazwy zespołu.

Foxboro Hot Tubs było miejscem, gdzie przemycaliśmy alkohol i laski późno w nocy. Jednak przez większość czasu było to „dude soup”*

(*Określenie to dotyczy sytuacji, gdy w ogrodowej wannie, czyli po angielsku „hot tub”, znajdują się tylko faceci)

W maju 2008 zespół ruszył w mini trasę koncertową po południowo-wschodnim USA. Grali koncerty w małych klubach, gdzie bilety były dostępne tylko na miejscu, a dobrej zabawie towarzyszyło mnóstwo alkoholu.

6 czerwca 2009 wystąpili w programie telewizyjnym „Last Call with Carson Daly”, gdzie zagrali „Stop Drop & Roll” i „Mother Mary”. Program został wyemitowany 12 czerwca tego samego roku. [link]

W kwietniu 2010 zagrali dwa koncerty w Nowym Jorku, na których można było usłyszeć nową piosenkę – „It’s Fuck Time”. Obecnie utwór ten można znaleźć na albumie Green Day’a – „iDos!”

Członkowie
Reverend Strychnine Twitch (Billie Joe Armstrong) – wokal
Frank Edwin Wright the Third (Tre Cool) – perkusja
Michael Pritchard (Mike Dirnt) – gitara basowa
Frisco Lee (Jason White) – gitara, wokal
Jason Freese – keyboard, saksofon
Kevin Preston – gitara

Albumy studyjne

Stop Drop & Roll!!! (22 kwietnia 2008)

Single

Mother Mary
The Pedestrian
Stop Drop & Roll

Jaszczurka

Twierdzi, że została przeznaczona Green Day’owi w dniu narodzin, ponieważ przyszła na świat w roku wydania Dookie. Kiedy nie wyżywa się literacko, pisząc artykuły na stronę, studiuje medycynę weterynaryjną. Jej życiowy cel to przybicie piątki z Jeffem. Kontakt: