The Network


THE NETWORK

The Network
The Network

Zespół zadebiutował w 2003 roku albumem Money Money 2020 wydanym w wytwórni Adeline Records. The Network nie byli wcześniej znani, jednak plotki o tym, że w formację zaangażowani są członkowie Green Day’a, przysporzyły im nieco popularności w mediach. Chociaż zespół występował w maskach, nie zmyliły one nikogo, zwłaszcza czujnych fanów GD, którzy zaczęli podejrzewać, że Money Money 2020 to tak naprawdę Cigarettes and Valentines,  rzekomo skradziony materiał z nigdy niewydanego albumu Green Day’a. Po dwóch latach takich spekulacji, Billie Joe Armstrong oświadczył, że ani on, ani nikt inny z jego zespołu nie był członkiem tego projektu, dodając wiele razy „Pieprzyć The Network”. Zaledwie rok po swoim pierwszym wydaniu album Money Money 2020 doczekał się reedycji wzbogaconej o dwie nowe piosenki. W 2008 roku pojawiły się plotki na temat nowej płyty zespołu – Omega 3000, jednak jak dotąd nie usłyszeliśmy od The Network nic nowego.

Członkowie

Fink – lider zespołu, finansujący go z pieniędzy zarobionych na super-tajnym wynalazku jądrowym, który stworzył na krótko przed wyrzuceniem z M.I.T. Jego znak zodiaku to Wodnik.
W postać Finka wcielił się Billie Joe Armstrong. Wcześniej pisał piosenki dla Pinhead Gunpowder jako Wilhelm Fink. Dzieli też z wokalistą The Network znak zodiaku. Na płycie „Short Music For Short People” znalazła się piosenka Green Day’a – „The Ballad of Wilhelm Fink”.

Van Gough – basista, weganin, pochodzi z Belgii. Odkąd skończył dziesięć lat był zmuszony do pracy w rzeźni swojego wujka we Fresno. Po skończeniu osiemnastu, wyprowadził się do Tybetu, żeby zdobyć Mount Everest.
W jego postać wcielił się Mike Dirnt.

The Snoo – perkusista. Były wrestler z Argentyny. Dorastał w biedzie w podrzędnych ulicach Buenos Aires. Nie pozwala, żeby sukces The Network wpłynął na niego lub jego garderobę w jakikolwiek sposób. Siedział dwa razy w więzieniu w Teksasie za zadzieranie z Teksasem, nie obiecuje poprawy. Lubi jeść ostre papryczki.
The Snoo to tak naprawdę Tre Cool. Podczas koncertu supportującego Green Day zespołu The Bravery (w Times Union Center in Albany, NY) wygłupiał się na scenie ubrany w bardzo podobną maskę.

Balducci – gitarzysta. W wolnym czasie kocha obijać się. Ma zamiłowanie do tanich, ledwie działających środków transportu. Zaginiony w akcji przez dłuższy czas, co wywołało plotki, że został wcielony do NASA do mających rozpocząć się niebawem podróży kosmicznych.
W rzeczywistości Jason White. Podczas koncertów zachowuje się identycznie jak Balducci.

Captain Underpants – gra na syntezatorze. Zdobył dla drużyny szwedzkiej drużyny narodowej dwa medale olimpijskiej, jednak nie wiadomo w jakiej konkurencji.  Zrobił swój własny syntezator, kiedy miał siedem lat. Umie mówić siedmioma językami, zawsze jąkając się lekko.
W jego postać wcielił się Reto Peter, szwajcarski producent. Na fałszywej konferencji prasowej zespołu The Network Captain Underpants odpowiadał na pytania szwajcarską odmianą niemieckiego.

Z. – gra na keyboardzie. Prawdziwe imię tego islandzkiego rzeźbiarza jest tak trudne do wymówienia, że nazywają go Z. Lubi jeździć autostopem. Gra na keyboardzie jednym palcem. Używa domowej roboty ekskluzywnych keyboardów autorstwa Captain Underpants.
Tak naprawdę Chris Dugan, inżynier dźwięku.

Albumy

Money Money 2020 (30 września 2003)

DVD

Money Money 2020 Companion DVD (30 września, 2003)
Disease Is Punishment (9 listopada 2004)

Jaszczurka

Twierdzi, że została przeznaczona Green Day’owi w dniu narodzin, ponieważ przyszła na świat w roku wydania Dookie. Kiedy nie wyżywa się literacko, pisząc artykuły na stronę, studiuje medycynę weterynaryjną. Jej życiowy cel to przybicie piątki z Jeffem. Kontakt: