tumblr_og95smqb6b1qh1hqao7_1280

Mike Dirnt

Mike Dirnt

MIKE DIRNT

Pełne imię: Michael Ryan Pritchard

Data urodzenia: 4.05.1972

Miasto rodzinne: Berkeley, Kalifornia, USA

Kolor oczu: niebieskie

Kolor włosów: brązowe

Wzrost: 178 cm

Stan cywilny: żonaty z Brittney Cade (od 14.03.2009) i jest to jego trzecie małżeństwo. Pierwszą jego żoną była Anastacia w 1996, adrugą Sarah z którą rozwiódł się w 2004r.

Rodzina: Mike był adoptowany, a jego przybrani rodzice rozwiedli się gdy miał 7 lat, ale ponownie się pobrali. Ma przybraną siostrę o imieniu Myla

Dzieci: córka z pierwszego małżeństwa Estella Desiree (ur. 20.12.1996), dzieci z Brittney: Brixton Michael (ur. 11.10.2008), Ryan Ruby Mae (ur. 29.11.2010)

Instrumenty: gitara basowa, farfisa (organy elektryczne), gitara, perkusja

Inne zespoły: The Frustrators, Screeching Weasel, Crummy Musicians, Squirtgun, The Network oraz Foxboro Hot Tubs.

Michael Ryan Pritchard urodził się 4 maja 1972 roku w Berkeley. Jego biologiczna matka – Carol Alba Rowland – była narkomanką, więc jako małe dziecko został oddany do adopcji. Mike’owi udało się z nią skontaktować dopiero pod koniec 2012 roku, miesiąc przed jej śmiercią. Przyszły basista w wieku sześciu tygodni został adoptowany razem z siostrą Myle’ą przez Cheryl Nasser i Patricka Pritchard. Niestety szczęście rodzinne nie trwało długo. Gdy Mike miał 7 lat, rodzice rozwiedli się. Mieszkał on początkowo ze swoim ojcem, jednak potem przeniósł się z matką i siostrą do Rodeo. Gdy basista był w czwartej lub piątej klasie*, jego matka ponownie wyszła za mąż. Nastolatek początkowo nie dogadywał się z ojczymem, jednak gdy poszedł do szkoły średniej, nawiązał z nim bliższy kontakt. Niestety niedługo potem mężczyzna zmarł.

Rodzinny dom Mike opuścił w wieku 15 lat, gdy to zamieszkał w ciężarówce. Następnie przeniósł się domu swojego przyjaciela, Billie’ego Joe Armstronga. Aby zapłacić czynsz, Mike pracował jako pomocnik kucharza w Rod’s Hickory Pit. Po ukończeniu szkoły razem z Armstrongiem mieszkali w squatcie. Upamiętnili to w piosence „Welcome to Paradise”.

Już w szkole podstawowej Mike wykazywał zainteresowanie muzyką. Często udawał, że gra na powietrznej gitarze, wydając dźwięki podobne do trącania strun basu. Zrodził się z tego jego pseudonim –  Dirnt. Kolejny etap edukacji jednak całkowicie wpłynął na jego życie, ponieważ w Carquinez Middle School poznał Billie’ego Joe Armstronga. Potem chłopcy kontynuowali naukę w Pinole Valley School, z tą różnicą, że Mike w przeciwieństwie do przyjaciela ukończył szkołę średnią. Po jego graduacji zespół wyruszył w trasę koncertową. Po powrocie Mike przez ponad rok uczęszczał na kursy do community college (polskim odpowiednikiem może być szkoła policealna albo technikum uzupełniające dla dorosłych), potem jednak skupił się wyłącznie na muzyce.
Z pieniędzy zarobionych na „Dookie” kupił dom swojej matce. Następnie w 1996 roku poślubił swoją długoletnią dziewczynę, Anasthasię. Ich miłości nie przeszkodził fakt, iż dziewczyna kiedyś złamała ręce Dirntowi. W grudniu 1996 Mike po raz pierwszy został ojcem. Para powitała córeczkę, Estelle. Mike często nazywa ją „Hero”. Zwrócił się do niej tak między innymi podczas rozdania Grammy w 2006 roku, gdy zespół odbierał nagrodę za najlepsze nagranie. Obecnie Dirnt czasami zabiera córkę w trasę. Podczas koncertu na festiwalu BBK Festival Estelle pojawiła się nawet na scenie, jako Pijany Króliczek.

Związek Mike’a i Anasthasie nie przetrwał jednak długo, para rozstała się w 1999 roku.  Pomimo rozwodu pozostali przyjaciółmi.  Dirnt ożenił się ponownie w 2004 roku. Sarah jednak zostawiła go, ponieważ muzyk spędzał zbyt wiele czasu w… studiu nagraniowym! No cóż, widocznie praca nad American Idiot musiała pochłaniać Mike’a zupełnie. Tego samego roku Dirnt poznał swoją przyszłą żonę, Brittney Cade, a trzy lata później oświadczył się jej w Wenecji. Para pobrała się 14 marca 2009 roku w Ojai Valey w Kaliforni. Co ciekawe, na prośbę pana młodego Billie Joe wykonał piosenkę „When It’s Time”.  Jeszcze przed ślubem, 11 października 2008, na świat przyszedł syn Mike’a i Brittney – Brixton Michael. 29 listopada 2010 urodziła się ich córka, która otrzymała imiona Ryan Ruby Mae. W 2014 roku rodzina zmagała się z poważnym problemem – rakiem piersi zdiagnozowanym u Brittney. Po prawie rocznym leczeniu, a także dzięki wytrwałości i wsparciu rodziny oraz fanów, Brittney w 2015 roku wróciła do zdrowia.

Mike-Dirnt-Studio-Project-webPrywatnie Mike jest fanem Gwiezdnych Wojen oraz wielkim zwolennikiem serwisu społecznościowego Instagram, gdzie zasłynął ze swoich długich hashtagów. Gra także w golfa oraz jest współwłaścicielem dwóch restauracji Rudy Can’t Fail Cafe, gdzie możemy znaleźć takie dania jak „God Save the Chicken”. Restauracja to nie jedyne „biznesowe” przedsięwzięcie Mike’a. Dirnt ma sygnowaną swoim imieniem linię butów MacBeth.

Rodzina Dirntów posiada 2 psy oraz 4 rybki.

 

*sam Mike nie jest pewien, kiedy to było