Bez tytułu

Premiera „Back In The USA”

Back In The USA, czyli nowy utwór ze składanki God’s Favorite Band, trafił do sieci dzień przed oficjalną premierą (podobnie jak nowa wersja Ordinary World, która jednak nie wzbudziła takich emocji). Wciąż jednak czekaliśmy na zapowiedziany teledysk, o którym od czasu ogłoszenia płyty nie było w ogóle słychać. Wszyscy byli przekonani, że będzie to obiecany kilka miesięcy temu klip do Forever Now. Green Day jednak jak zwykle zaskoczył wszystkich wyborem… Back In The USA!

Teledysk, chociaż przedstawia typowy dla zespołu manifest antyprezydencki, został zrealizowany w naprawdę dobry sposób i wiele fanów twierdzi, że jest to najlepszy klip od czasów 21st Century Breakdown. Oceńcie sami!

Przy tej okazji warto jeszcze wspomnieć o tekście piosenki. Słowa, które śpiewa Billie różnią się nieco od tekstu z książeczki. „Hometown” zmienione jest na „smalltown”, a w wersie „there’s no place to go” powinno być „there’s no place else to go”.

I na zakończenie – tłumaczenie naszego autorstwa:

Obudziłem się na nieprzyjemną burzę
Arka Noego dopłynęła wykończona do brzegu
Ekwipunek bojowy zaznaczył świt
Jak psy srające na trawniku twojego sąsiada

Dajmy wolności rozbrzmieć ze wszystkimi
Świrami na paradzie
Dajmy im jeść truciznę
Smakującą jak lemoniada

Z powrotem w USA
Na małomiasteczkową serenadę
Z fajerwerkami na wystawie
Dzisiaj
Jest powitanie bohatera w domu
I nie ma gdzie iść
Zabieram to do grobu
Z powrotem w USA

Najsmutniejszą historią, jaka została opowiedziana
Jest poczucie bezpieczeństwa w domach na przedmieściach
Jak żołnierze niekończącej się wojny
Każdy kościół może mieć dział z alkoholami

Jaszczurka

Twierdzi, że została przeznaczona Green Day’owi w dniu narodzin, ponieważ przyszła na świat w roku wydania Dookie. Kiedy nie wyżywa się literacko, pisząc artykuły na stronę, studiuje medycynę weterynaryjną. Jej życiowy cel to przybicie piątki z Jeffem. Kontakt: