nuclearfamily

Wywiad z autorem zwycięskiego filmu inspirowanego Trylogią – tłumaczenie

Mimo, że zwycięzca znany był już od jakiegoś czasu, Green Day dodał dzisiaj animację do Nuclear Family na swój oficjalny kanał youtube [link], a na stronie zespołu opublikowano wywiad z twórcą zwycięskiego filmiku.

IN: Opowiedz nam trochę o sobie, gdzie dorastałeś, chodziłeś do szkoły i tak dalej…
Kyle: Dorastałem w Horsham w Pensylwanii, a obecnie studiuję sztukę na uniwersytecie Pittsburgh. Rysuję dłużej niż sięgam pamięcią i ostatnio eksperymentowałem z Adobe Flash. W wolnym czasie tworzę internetowe komiksy (a teraz też animacje!) dla strony The Dream Blocks.

IN: Kiedy zacząłeś słuchać Green Day’a? Czy to twój ulubiony zespół?
Kyle: Pamiętam, że pierwszy raz słuchałem Green Day’a gdy miałem osiem lat albo coś koło tego. Mój brat miał zwyczaj słuchać Dookie i Insomniac, a ja uważałem, że to było świetne (uwielbiałem też oglądać okładkę Dookie). Od tamtego czasu są moim ulubionym zespołem.

IN: Opowiedz nam, jak nauczyłeś się obrabiać grafikę/filmy. Twoje zgłoszenie na konkurs wygląda bardzo profesjonalnie.
Kyle: Dziękuję! Właściwie to nie miałam żadnego szkolenia w zakresie filmu/animacji. Sądzę, że moje zrozumienie wizualizacji i tworzenia historii pochodzi z ciągłego rysowania komiksów w dzieciństwie. Nuclear Family jest właściwie moją pierwszą kompletną animacją – wszystko, co stworzyłem wcześnie było głównie eksperymentem.

IN: Jakie to uczucie, kiedy ze wszystkich zgłoszeń zespół zobaczył właśnie twoje i wybrał je jako ulubione?
Kyle: „Mmm… Cudowne!”* Poważnie, nie mogę w to uwierzyć. Jedyne na co miałem nadzieję, to że Green Day obejrzy mój film. Ale żeby wybrali mnie jako ostatecznego zwycięzcę… Niewiarygodne! Nie byłem nawet pewien, czy animacja jest dozwolona.

IN: Jesteś swego rodzaju celebrytą w swoim otoczeniu?
Kyle: To byłoby coś! Ale nie, nie jestem. Sądzę, że byłem jakoś znany ze swoich umiejętności w szkole, ale to by było na tyle.

IN: Jaki jest twój następny projekt? Czy planujesz użyć kamer Cannon Digital?
Kyle: Mam nadzieję, że zrobię więcej Green Day’owych animacji! Wygląda na to, że wszystkim naprawdę podobał się filmik do Nuclear Family, a tworzenie go było świetną zabawą, chociaż wymagało mnóstwo pracy. Naprawdę doceniam kamerę jako nagrodę, ale nie byłbym tak szczęśliwy bez podpisanego boxu! Nie filmuję za wiele… Ale być może będę mógł znaleźć kogoś, kto zrobi z niej dobry użytek.

IN: Widziałeś zespół na żywo?
Kyle: Tak – są niesamowici. Każdy kiedyś powinien zobaczyć ich na żywo. Naprawdę warto.

IN: Jaki jest twój ulubiony album Green Day’a?
Kyle: Ciężko powiedzieć. Kocham każdy z innego powodu. Nimrod zawsze był osobiście moim ulubionym, ale ogólnie, pomimo miłości do ich starszych nagrań, których słuchałem dorastając, American Idiot może być moim ulubionym. Każda piosenka na tym albumie jest niesamowita.

*Kyle nawiązuje tutaj do pierwszego wywiadu, który udzielił Billie w wieku pięciu lat, przyp. tłum.

Źródło: http://www.greenday.com/news/green-day-nuclear-family-animated-music-video-contest-winner-179356

Jaszczurka

Twierdzi, że została przeznaczona Green Day’owi w dniu narodzin, ponieważ przyszła na świat w roku wydania Dookie. Kiedy nie wyżywa się literacko, pisząc artykuły na stronę, studiuje medycynę weterynaryjną. Jej życiowy cel to przybicie piątki z Jeffem. Kontakt: